Ճամբարային աշխատակարգ՝ հունիսի 10-28-ը

Հունիսի 17-28

Մուտքի ճամբար՝ մարզական

«Կանաչ ծածկը խաղալու համար է» նախագիծ շրջանակում այցելություն այգիներ։

Անգլերեն երգերի ուսուցում՝ ճամբարի հետ, շաբաթը երկու անգամ

Ուրախ անգլերեն՝ 6 տարեկանների հետ՝ շաբաթը 2 անգամ

Կազմակերպում՝ մետաղի և պոլիէթիլենի հանձնում՝ մատակարարներին

Ապակու և մետաղի վերամշակման տարաների ձեռք բերում՝ կրթահամալիրի դպրոցների համար։

Ստվարաթղթի և պլաստիկի վերամշակման գործարան տեղափոխումը՝ Փարաքարի դպրոցի հետ։

Մարզական գույքի լվացման, պահեստի մաքրման աշխատանքներ։

Լրացուցիչ կրթություն՝ Կարատե-շաբաթական երկու անգամ

Հունիսի 10-14

Ուրախ օտար լեզու և մարզական խաղեր, կավեգործություն՝ ճամբարի հետ։ Ճամբար 10-14-ը

Ուսումնական չորրորդ շրջանի ամփոփում ՝ Աճի բնութագրերի լրացում

Հունիսի 10

«Թափոնների կառավարում» նախագծի շրջանակում կազմակերպչական աշխատանքներ՝ թափոնների հավաքում դպրոցներից, էկոցանցում գտնվող հաստատություններից և տեղափոխում վերամշակման գործարան։

 

«Գետը բնակավայրում» նախագիծ 

Հունիսի 13

Փարաքար և Թաիրով համայնքների դպրոցների և Արվեստի դպրոցի սովորողների հետ հանդիպում․ նախագիծը, արդյուքը:

Մասնակցություն դասընթացին՝

«ԱՐՓԱ» հասարակական կազմակերպության կազմակերպած հաղորդակցման հմտությունների վերաբերյալ «Փափուկ հմտություններ» թեմայով դասընթացին՝ հունիսի 12-ին ժամը 14.00-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի Ալեք Մանուկյան սրահում /հասցե` ք. Երևան, Մ. Բաղրամյան 40

Այց Ագարակ՝ ճամբարականների հետ

Գրադարանում՝ թղթի թափոնի տեսակավորման աշխատանքներ

Շաբաթական երկու անգամ ուրախ անգլերեն՝ 6 տարեկանների հետ

 

 

 

 

Աշխատաժամանակ՝ Ամառային ճամբար 2019

Մայիսի 27-ից հունիս 7
Ուսումնական 4-րդ շրջան

Աշխատակագ

27.05.2019

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք,

09:30-10:00 «Պաշտպանված երեխա» ստուգատես

նախապատրաստում
11:00-11:30 

11:30- 13:30 The Alphabet song երգի ուսուցում՝ 1-ին ջոկատներում, “Boom Chicka Boom”՝ -2-րդ ջոկատներում, Alphabet song with two words 6-տարեկանների ջոկատում 

13:40-14:20 Հարսանեկան պար

14:30-16:30 Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

 

 

29.05

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

 

09:20-10:00 Միջավայրի խնամք, “Boom Chicka Boom”՝ Երգի ուսուցում՝ 3-րդ ջոկատներ

10:00-11:00  «Գետը բնակավայրում» նախագծի նախապատրաստություն

11:30-13:00  6 տարեկաններ -Ուրախ օտար լեզու​, բակային խաղեր,

3-րդ ջոկատներ՝ թարգմանություններ`Moral stories

13:40-14:20 Հարսանեկան պար

15:00-17:00 Կարատե

 

30.05

09:30-11:00 Վարպետության դաս՝ Թափոնների կառավարում» նախագծով էկոզինվորների նախապատրաստում

11:00-12:00 – ուրախ օտար լեզու՝ 1-ին, 2-րդ ջոկատներ

12:00-12:30 Ընդմիջում

12:30 – 13:30 «Գետը բնակավայրում» նախագծի նախապատրաստություն

13:30-14:30 Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

16:00-18:00 Բնասիրական դիմակահանդես

 

 

31:05

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

09:30-12:00 – -3-րդ ջոկատներ`Դիտե՛լ, քննարկել Bad habits

4, 5-րդ ջոկատներ՝

թարգմանություններ`Moral stories

«Կանաչ լանջեր» նախագիծ

12:00-12:30 Ընդմիջում

13:00-14:00 Վարպետության դաս՝ «Թափոնների ճիշտ կառավարում»-Ներկայացնում են էկոզինվորները

14:10-15։10-Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

15:15-16:00 Մեդիաուրբաթ

 

Երկուշաբթի

03.06

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

09:30-10:30– Փաստաթղթերի ուսումնասիրություն

10:30-11:30 «Գետը բնակավայրում» նախագիծ

11:30-12:00 – 1-ին, 2-րդ դասարանցիներ՝ լողափնյա ուրախ անգլերեն՝ “Boom Chicka Boom”՝ ,

Baby Shark Dance

12:00-12:30 Ընդմիջում

13:00-13:40 Հարսանեկան պարերգերի ուսուցում

 

 

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

09:30-10:00 Շրջակա միջավայրի խնամք՝ լողափի մաքրություն

10:00-12:00 Moral stories պատմվածքների դերերով ձայնագրություն՝ 5-րդ դասարան և անգլերենի լրացուցիչ կրթություն, «Կանաչ լանջեր» նախագծի շրջանակում անգլերեն ֆիլմի ստեղծում։

12:00-12:30 – Ընդմիջում

13:00-13:40 Հարսանեկան պարերգերի ուսուցում

15:00-17:00 Կարատե

 

Չորեքշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

09:30-14:00 Շրջակա միջավայրի օր

 

Հինգշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան  ընդհանուր բացօթյա պարապմունք

09:30-12:00 «Գետը բնակավայրում» նախագիծ

12:00-12:30 – Ընդմիջում

13:00-13:40 Հարսանեկան պարերգերի ուսուցում

15:00-17:00 Կարատե

 

Ուրբաթ

Ուսումնական Հարսանիք

Մանկավարժական գարնանային բաց ճամբար. Մարտի 25-29

Երկուշաբթի

9։00՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
10:00- 11:00 Արևմտյան դպրոցում Մուտքի ճամբարի հետ
11:30-12:30 Մարզական պարապմունք Արևմտյան դպրոց-պարտեզի 2-4 տարեկանների հետ, դաստիարակների մարզական կարողությունների ստուգում-գնահատում

12:45-13:00 Ընդմիջում Հյուսիսի դպրոցում

13:30-14:30 Դաստիարակների մարզական պարապմունք

 

Երեքշաբթի

9։00-9:30 Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
9։40-ից-12:00 Մարզական կարողությունների ստուգում Արևելքի և Քոլեջի դպրոց-պարտեզի 2-4 տարեկաններում

12:00-12:30 Ընդմիջում դպրոցներում

13:00-13:30 Հանդիպում Վահե Մովսիսյանի և Ռաֆիկ Խաչատրյանի հետ

13:30 -14:30 Այցելություն Ամերիկյան դեսպանատուն

15։00-17:00 Կարատե

 

Չորեքշաբթի

09։00՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
9։40-14։00  «Բարձր տաք թումբ» նախագիծ

14:30-15:30 Մարզական պարապմունք դասավանդողների հետ

 

Հինգշաբթի

09:00՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
9։30-ից-10:30 Մարզական պարապմունք կազմակերպիչների հետ

11:00-12:00 Մաքրո

12:00-12:30 Ընդմիջում դպրոցներում
12:30-14:30 Այցելություն Եռաբլուր՝ Գլխատված բլուրներ

15։00-17:00 Կարատե

 

Ուրբաթ

09։00՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
9։40-ից-12:00 Մաքրություն մարզադահլիճում

12:00-12:30 ընդմիջում դպրոցներում
12:30-14:00 Մարզասրահի մաքրություն, ներքնակների լվացում
15։00-16:00 Մեդիաուրբաթ

 

 

 

Ուսումնական 2-րդ շրջանի աշխատաժամանակ. Նախագծային հունվար

Հունվարի 8

Էկո-զինվորների ջոկատ

Աշխատակարգ

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-13:30 Աշխատանք նախագծային խմբերով

9։30-10:30-Շրջակա միջավայրի խնամք

10:30-11:30-Ջերմատան բարեկարգման աշխատանքներ, բույսերի տեղափոխում

11:30-12:15 Անհատական բլոգային աշխատանք՝ բույսերի մասին տեղեկությունների հավաքում համացանցից

12։15:12:30 Ընդմիջում

12։30-13:30 Անգլերեն հեքիաթի դիտում, ընթերցում

 

09.01․

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-11:30 Բլոգային աշխատանք, ճամփորդության նախապատրաստում՝ նախագծային խմբով

11:30-14:00 Այց «Գևորգյան» գինու արտադրամաս՝

Ճամփորդության նախագիծ

 

10.01.

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:30-13:30 Աշխատանք նախագծային խմբերով/

13:30-14:30 Դաստիարակների մարզական վերապատրաստում
15:00-17:00 Կարատե

 

11.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-13:30 Աշխատանք նախագծային խմբերով
15:15-16:00 Մեդիաուրբաթ

14.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-13:30 Աշխատանք նախագծային խմբերով՝ Պահոցի աստիճանների մաքրում՝ ձնից, Հանդիպում «Հարթակ» ակումբում

13։30-14:30 Դաստիարակների մարզական պարապմունք
13։30-14:30 Լրացուցիչ կրթություն անգլերեն

15.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-10:00 Անգլերենի պարապմունք 2րդ դասարանցիների հետ

10:00-10:45 Էկոզինվորներ-գինեգործների հետ անգլերեն հեքիաթի ընթերցում, բառապաշարի յուրացում

10:50-11:20 Անգլերենի երգի ուսուցում՝ 3րդ դասարանի ջոկատի հետ

11:30-13:00-Աշխատանք թափոնների պահոցում, ապակե շշերի, տարաների դասավորում, այց Քոլեջի գինու լաբորատորիա

14։00-15:00 Լրացուցիչ կրթություն անգլերեն
15։00-17:00 Կարատե

 

16.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-15:00 Անգլերենի պարապմունքներ 2-րդ, 4-րդ, 5-րդ դասարանցիների հետ՝ հեքիաթների ընթերցում, բառապաշարի ուսուցում, երկխոսություններ, այց կենդանաբանական այգի, նախնական պայմանավորվածության ձեռքբերում, էկոպայուսակների ձեռքբերում

15:15-16:00 Սեմինար

16:00-17:00 Թափոնի պահեստավորում, թղթի հանձնում՝ գրադարանին

 

17.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
09:30-13:30 Անգլերենի պարապմունքներ 1-ին, 3-րդ դասարաններում, անգլերեն մուլտֆիլմի դիտում, երգի ուսուցում

13:30-14:30-Դաստիարակների մարզական վերապատրաստում՝ Հյուսիսում

15:00-17:00 Կարատե

 

18:01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
10:00-13:30 Նախագծային աշխատանքներ, էկո-զինվոր մրցանակի վկայականների դիզային, տարաների էսկիզներ՝ Տաթև Աթոյանի հետ

14։00-15:00 Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

15:15-16:00 Մեդիաուրբաթ

 

21.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:30-10:30 Անգլերեն մուլտֆիլմի դիտում՝ 1-ին դասարաններում

10:30-13:30 Նախագծային աշխատանք, այցելություն «ԱՅ ԷՍ ԷՍ ԴԻ» Համայնքների
կայուն զարգացման նորարարական լուծումներ» ՀԿ

14:00-16:00 Լրացուցիչ կրթություն անգլերեն

 

22.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:30 Անգլերեն 5-րդ դասարանում՝ հեքիաթի ընթերցում, քննարկում

11:00- 12:00 Նախագծային աշխատանքներ՝ այցելություն համար 76 մանկապարտեզ՝ փորձի փոխանակման ծրագրով։ Համատեղ իրականացնելու ենք Թափոնների տեսակավորում նախագիծը։

12:30-13:15 Անգլերեն 4-րդ դասարանում՝ հեքիաթի ընթերցում, քննարկում

14:30-15:30 Կարատեի պարապմունք երկարացված օրվա ճամբարականների հետ

15:00-17:00 Կարատե

 

23.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:30 Անգլերեն մուլտֆիլմի դիտում 2-րդ դասարաններում

11:00-13:30 Այցելություն Կենդանաբանական այգի, հանդիպում և շրջայց Կենդանաբանական այգու գիտամեթոդական բաժնի պատասխանատու Անահիտ Մանթաշյանի հետ, եղնիկներին, կապիկներին ու արջերին կերակրում, հետագա համագործակցման մասին քննարկում։

15:15-16:00 Սեմինար

24.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:30 Անգլերեն 3-րդ դասարաններում

11։00-13:30 Ագրոէկոլոգների այցելություն Հյուսիսի ջերմատուն, վարպետության դաս և գործնական աշխատանքներ

13։:00-14:00-Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

15:00-17:00 Կարատե

25.01

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-13:30 Նախագծային աշխատանքներ՝ ջոկատով

15:15-16:00 Մեդիաուրբաթի ժամանակ «Ես էկո-զինվոր եմ» մրցույթի ամփոփում, մրցանակների հանձնում

 

Հունվարի 29-ից փետրվարի 1-ը

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:05 Անգլերեն՝ 5-րդ ջոկատների հետ

10։10-11:00 Նախագծային աշխատանքներ՝ ջոկատով-Ստվարաթղթի կշռում

11:00։:00-14:00 Այցելություն Աբովյանի անվադողերի վերամշակման գործարան

15:00-17:00 Կարատե

 

Հունվարի 30

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:05 Անգլերեն 4 -րդ ջոկատների հետ

10:10-12:30 Շրջայց դպրոցներով, պլաստիկի և ստվարաթղթի հավաքում-հանձնում Քլինլենդ ընկերությանը

13։00-13:30 «Ես էկո-զինվոր եմ» մրցույթի վկայականների պատրաստում

14:00-15:00 Անգլերենի լրացուցիչ կրթություն

15:15-16:00 Սեմինար

 

Հունվարի 31

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:00 Անգլերեն 3-րդ ջոկատների հետ

11:00-13:30 Այցելություն սահադաշտ Էկո-զինվորներ ջոկատի հետ

14:00-15:00 Լրացուցիչ կրթություն անգլերեն

15:00-17:00 Կարատե

 

Փետրվարի 1

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:30-12:00 Անգլերեն 1-ին, 2-րդ ջոկատների հետ

14:00-15:00 Լրացուցիչ կրթություն անգլերեն

15:00-16:00 Մեդիաուրբաթ, «Ես Էկո-զինվոր եմ» մրցույթի ամփոփում